27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru

Lekturowe ciekawostki: “W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza
25/03/2021
ŻYCZENIA
30/03/2021

27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru

W tym roku świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru można zacząć już od piątku 26 marca. Ze względu na sytuację związaną z panującą na świecie pandemią wiele instytucji wyszło naprzeciw widzom i przygotowało specjalne spektakle do obejrzenia on-line.

Serwis YouTube zaprasza do udziału w festiwalu YouTube Dni Kultury. Dzięki współpracy z ponad 30 teatrami, grupami teatralnymi i twórcami, internauci przez trzy dni będą mogli oglądać premiery i archiwalne przedstawienia, operę, spektakle muzyczne, miniatury choreograficzne, a także materiały zza kulis i wyjątkowe wywiady. Wszystkie treści będą dostępne za darmo na oficjalnych kanałach teatrów i twórców na YouTube.

27 marca najmłodsi będą mogli skorzystać z oferty on-line wybranych teatrów. Czekają na nich wyjątkowe spektakle.

27 MARCA

9.00 – „Cicho… sza…” – Teatr Dramatyczny w Białymstoku – spektakl muzyczny, zaczerpnięty z ludowych, podlaskich legend i pieśni.

9.00 – “Słonik chce mieć swoje zwierzątko” – Teatr Młyn – dziesiąty odcinek z cyklu słuchowisk dla dzieci i rodziców “Słonik w domu”. Wśród wykonawców – Jarosław Boberek Słuchowisko będzie dostępne bezpłatnie przez tydzień.

10.00 – „Blumowe piosenki” – Teatr Fredry Gniezno – spektakl muzyczny dla dzieci w wieku 2 – 6 lat. Przedstawienie ma formę koncertu przeplatanego zabawą z dziećmi wykorzystującą dźwięk, ruch, a przede wszystkim emocje i wyobraźnię.

16.00 – „Pan Kleks. Powrót” – Teatr Muzyczny w Toruniu – współczesny musical inspirowany Akademią Pana Kleksa Jana Brzechwy oraz serią filmów o Ambrożym Kleksie.

28 MARCA

11.00 – „Świnki Trzy” – Dom Kultury Śródmieście – bajka muzyczna opowiadająca historię trzech Świnek, które zaczynają samodzielne życie.

12.30 – “Guliwer” – Teatr Wariacja – bajka o niezwykłym lekarzu okrętowym, który od dziecka marzył o morskich przygodach. Zaciągnął się na okręt „Antylopa” i wyruszył ku przygodom…

17.00 – „Księżyc’owe opowieści” – Teatr Małe Mi – Lalkarki Sława Tarkowska i Małgorzata Przędzak opowiedzą pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur.

Biblioteka szkolna zachęca do skorzystania z bogatej oferty i radosnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru 🙂

(m kub)