Wiosenna przerwa świąteczna z książką

ŻYCZENIA
30/03/2021
Lekturowe ciekawostki: Motywy w powieści “W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza
08/04/2021

Wiosenna przerwa świąteczna z książką

W czasie Wielkiego Tygodnia warto sięgnąć po książki związane z Wielkanocą. Kontakt z takim tekstem sprzyja wyciszeniu i zadumie.

Biblioteka szkolna poleca na ten czas kilka tytułów:

“Opowiedz mi mamo”. Polskie zwyczaje i obrzędy wielkanocne” autor: Anna Jankowska

W książce znajdziemy wiele ciekawych informacji związanych z Wielkanocą. Najmłodsi czytelnicy dowiedzą się z niej o polskich zwyczajach i obrzędach, poznają symbolikę palm, święconki, palenia ognia i polewania się wodą. Miłośnicy malowania pisanek znajdą tutaj wiele ciekawostek związanych z tradycją ozdabiania jajek. To bardzo wartościowa lektura dla dzieci, nauczycieli i wychowawców. W przystępny sposób odpowiada na dziecięce pytania i rozwiewa wszelkie wątpliwości. Na pewno warto ją przeczytać!

 

“Gdyby jajko mogło mówić” autor: Renata Piątkowska

Książka zawiera wartościowe i zabawne historie związane z malowaniem pisanek i innymi tradycjami wielkanocnymi.

Autorka pomaga dzieciom w rozwianiu wszelkich wątpliwości na temat różnych zwyczajów i tradycji. Opisuje przygody bohaterów związane z różnymi zwyczajami.

Opowieści spodobają się przede wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

 

 

Mamy przypomnieć sobie Pana Jezusa i wielkie prawdy wiary. Święta po to przychodzą, żeby nauczyć się więcej miłości. Są po to, żeby po Wielkanocy być lepszym niż przed Wielkanocą.

ks. Jan Twardowski

 

“Wielkanocne idą święta” autor: ks. Jan Twardowski

Cudowna lektura cenionego autora opowiadająca o tym, że nadchodzące święta to nie tylko czekoladowe zajączki i żółte kurczaczki. Książka uczy nas, że nadchodzący czas to okazja do bycia lepszymi. Krótkie, ale pełne niezwykłych treści, rozdziały na pewno zaciekawią najmłodszych czytelników.

(mkub)