
BIAŁO-CZERWONA DLA MŁODYCH POKOLEŃ – BIEG PO FLAGĘ – RELACJA Z WYDARZENIA
30/04/2026
„BIEG PO FLAGĘ” W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W OLSZYNACH
01/05/202629 kwietnia 2026 r. w naszym Zespole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja🇵🇱. Wydarzenie miało na celu uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz przybliżenie uczniom najważniejszych wydarzeń z historii Polski🇵🇱.
Podczas akademii uczniowie zaprezentowali program artystyczny, na który składały się wiersze, pieśni patriotyczne oraz scenki nawiązujące do ważnych wydarzeń z historii naszej Ojczyzny🇵🇱.
Udział w uroczystości był dla uczniów nie tylko okazją do zaprezentowania swoich talentów,
ale także do kształtowania postawy patriotycznej🇵🇱♥️.
Poprzez wspólne przeżywanie tej ważnej rocznicy uczyliśmy się szacunku do Ojczyzny, jej historii i tradycji🇵🇱.
Akademia przypomniała wszystkim, jak ważne są wartości takie jak: wolność, jedność i odpowiedzialność za kraj🇵🇱.
🎭Młodzi aktorzy: Uczniowie klas IV-VII
📑Scenariusz: Pani Magdalena Kubis, Pan Roman Maziarz
🎹Muzyka: Pan Dawid Nawalaniec
👩🎨Dekoracja: Pani Bożena Rudnicka-Drabik
🔔Obsługa techniczna: Pan Michał Kot
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia ☺️
Fot. M. Kubis
















