KONKURS PRZEDMIOTOWY Z FIZYKI

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Generała Stanisława Maczka w Olszynach z zapałem angażują się w różnego rodzaju konkursy. W ostatnim czasie uczeń klasy VIII Jakub Malisz, z pomocą nauczycielki fizyki Pani Gabrieli Ciasnochy, przygotowywał się do konkursu przedmiotowego z fizyki. Napisanie arkusza z zadaniami konkursowymi nasz uczeń ma już za sobą. Teraz trzymamy kciuki za wyniki!
A tymczasem uczniowie: Zuzanna Wójcik kl. III, Kornelia Morys kl. V i Michał Wojtas kl. VII przygotowują się do Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się już 7 listopada w Grabnie.


(mkub)

KONKURS „EUROPA IN DER SCHULE

10 października 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 65 edycji międzynarodowego konkursu „Europa in der Schule”, który był organizowany w roku szkolnym 2017/2018.
Celem konkursu jest upowszechnianie wartości europejskich, integracja młodzieży, rozwój kompetencji kluczowych: aktywne uczestnictwo w życiu społecznym, umiejętność komunikowania się oraz sprawne posługiwanie się nowoczesnymi technologiami.
Konkurs uwzględniał różne kategorie tematyczne i wiekowe. Wśród laureatów jest uczennica naszej szkoły Martynka Grzegórzek - obecnie z klasy trzeciej szkoły podstawowej, która zajęła I miejsce w kategorii plastycznej.
I miejsce w kategorii pisemnej za pracę w języku niemieckim pt: „Ginące zawody” zdobyła Anita Kwaśniak uczennica klasy 3 gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018. Koordynatorem i opiekunem konkursu była pani Joanna Kozioł.
Tradycyjnie, jak co roku, wręczenia nagród dokonał osobiście jeden z organizatorów konkursu pan Manfred Däuwel - członek Zarządu Europa - Union w Nadrenii - Palatynacie.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!

(jk)