REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

DOKUMENTY DOSTĘPNE W ZAKŁADCE WYDARZENIA


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

21 i 22 stycznia wszystkie dzieci z całego serca dziękują swoim ukochanym Babciom i Dziadkom za ich miłość, dobroć i każdy uśmiech. Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święto dla każdego przedszkolaka. "Wesołe Maczki" z pomocą wychowaców przygorowały dla swoich Babć i Dziadków niespodzianki. Życzymy wszystim Babciom i wszystkim Dziadkom dużo zdrowia i radości!


WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Dnia 6 grudnia 2021 r. Święty Mikołaj odwiedził dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Maczki” w Olszynach. Przez cały rok wszyscy przedszkolacy byli bardzo grzeczni, dlatego też Mikołaj wręczył im mnóstwo prezentów. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zorganizowaniu paczek dla dzieci. Szczególne podziękowania kierujemy do Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego Pana Pawła Smolenia za obdarowanie naszych przedszkolaków wspaniałymi prezentami, które sprawiły im mnóstwo radości! Mikołaju - DZIĘKUJEMY za odwiedziny i zapraszamy za rok!


BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na to niezwykłe wydarzenie.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki przygotowały specjalną niespodziankę.


WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Za nami wspólne kolędowanie, składanie sobie życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych oraz uroczysty obiad wigilijny. Niestety, ze względu na panującą w kraju ( ale też na całym świecie) sytuację, nie mogliśmy w tradycyjny sposób spotkać się podczas jasełek. Również łamanie się opłatkiem przybrało zupełnie inną, nietypową formę. Nie zmienia to jednak faktu, że Boże Narodzenie jest dla nas bardzo ważne. Dlatego postanowiliśmy nagrać króciutkie filmiki. W nagraniach wzięły udział przedszkolaki z grupy Stokrotki i Bławatki.


PRZEDSZKOLAKI DEKORUJĄ ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

Dnia 12 grudnia dzieci z grupy Maki, Stokrotki i Bławatki dekorowały świąteczne pierniczki.


MIKOŁAJKI

6 grudnia dzieci w Przedszkolu "Wesołe Maczki" odwiedził święty Mikołaj


ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Wróżby i zabawy andrzejkowe naszych przedszkolaków


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

Pluszowy Miś też ma swoje święto. Nasi wychowankowie z okazji Dnia Pluszowego Misia wzięli udział w wesołej zabawie przy muzyce.


WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Na jego przyjście dzieci czekają cały rok. Najpierw piszą listy z najpiękniejszymi prośbami, rysują wymarzone prezenty, przypominają rodzicom i nauczycielom o tym, jak bardzo są grzeczne, a potem z cichutko wyczekują na spotkanie.
W tym roku 6 grudnia twarze naszych Wesołych Maczków rozjaśniły uśmiechy w chwili, w której dzieci usłyszały tajemnicze pukanie do okna. Wtedy stało się jasne, że cierpliwe oczekiwanie zostanie nagrodzone właśnie przez Mikołaja!
Szczęśliwe maluchy zaprezentowały niezwykłemu gościowi swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie. Występy musiały zachwycić ulubieńca dzieci, gdyż nagrodził je pięknymi prezentami. Św. Mikołaj przywiózł ze sobą także dużo uśmiechu i ciepłych słów.
Długo oczekiwana wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Mikołaj obiecał, że na pewno wróci do nas za rok. Dziękujemy wszystkim pomocnikom św. Mikołaja za przygotowanie atrakcji dla dzieci.


Zakończenie roku i Dzień Ojca w przedszkolu

22 czerwca 2018 roku wychowankowie Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Maczki” w Olszynach uroczyście świętowali zakończenie roku szkolnego przedszkolaków oraz Dzień Ojca. Młodzi aktorzy przedstawili przybyłym na to wydarzenie Gościom wspaniały program artystyczny, który przygotowali z pomocą swoich Pań: Natalii Florek, Anny Kusek i Pauliny Wietechy. Dekorację wykonała Pani Ewa Baca. Przedszkolacy raz jeszcze udowodnili, że posiadają liczne talenty: aktorskie, taneczne i wokalne. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, które z wielkim zapałem prezentowały zdobyte w trakcie tego roku wiadomości i umiejętności. Piękne życzenia dla Tatusiów, upominki, kwiaty, podziękowania i słodki poczęstunek wprawiły wszystkich w pogodny nastrój. Wesołe Maczki otrzymały za swoje osiągnięcia dyplomy i nagrody rzeczowe. Kilka słów do zebranych skierował także Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszynach i Prezes Stowarzyszenia im. Ks. Lucjana Morawskiego - Pan Krzysztof Samborski. Podsumował pracę Przedszkola, pogratulował swoim podopiecznym licznych sukcesów i udanego występu oraz dołączył się do życzeń dla Tatusiów. My również składamy Tatusiom naszych wychowanków serdeczne życzenia z okazji ich święta. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomagali nam w osiąganiu sukcesów oraz wspierali nas w realizacji zamierzeń i celów. Życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji i wielu niezapomnianych przygód.


Dzień Matki w przedszkolu

Z okazji Dnia Matki wychowankowie Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Maczki” w Olszynach przygotowali pod opieką swoich Pań: Natalii Florek, Anny Kusek, Lucyny Trzaskowskiej i Pauliny Wietechy wspaniałe przedstawienie. 25 maja 2018 roku dumni Rodzice mogli zobaczyć na pięknie udekorowanej scenie cudownych aktorów przebranych m.in. za wesołe krasnoludki i zabawne zwierzątka. Dzieci wiedzą doskonale, jak wiele miłości otrzymują każdego dnia w rodzinnym domu, dlatego też z przejęciem recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, właśnie dla swoich kochanych Mam. Wychowawczynie naszych maluszków złożyły im natomiast serdeczne życzenia, do których dołączył się także Prezes Stowarzyszenia im. Ks. Lucjana Morawskiego i Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszynach – Pan Krzysztof Samborski. Choć uroczyste spotkanie miało miejsce w przededniu święta Mam, nie zabrakło też życzeń dla wszystkich Tatusiów. Występy dzieci przypadły widowni do gustu, a mali aktorzy, oprócz gromkich braw, usłyszeli wiele czułych słów. Uśmiechy, spojrzenia pełne uznania, kolorowe stroje i wspaniałe dekoracje wprowadziły niepowtarzalną atmosferę. Na koniec na wszystkich aktorów i gości czekał słodki poczęstunek, przygotowany przez Panią Barbarę Nadolnik. Był to doskonały moment na dzielenie się wrażeniami i oglądanie upominków, które dzieci wykonały dla swoich bliskich specjalnie na tę okazję. Razem z naszymi maluchami życzymy wszystkim Rodzicom zdrowia i spełnienia marzeń!

 • 21 grudnia 2018 Wigilia szkolna

 • 6 grudnia 2018 Spotkanie z Mikołajem

 • 23 listopada 2018 Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Wesołe zabawy w towarzystwie pluszowych przytulanek.
 • 28 września 2018 Festyn Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  28 września 2018 r. uczniowie klasy I oraz oddziału „0” wraz z wychowawcami P. Joanną Kozioł i P. Lucyną Trzaskowską uczestniczyli w XII Festynie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”, zorganizowanym przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.
 • 17 września 2018 Piknik z okazji nadania imienia Generała Stanisława Maczka Szkole Podstawowej w Olszynach

  17 września 2018 roku cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszynach wspólnie świętowała nadanie imienia Generała Stanisława Maczka Szkole Podstawowej.
 • 22 czerwca 2018 Zakończenie roku i Dzień Ojca w przedszkolu

  22 czerwca 2018 roku wychowankowie Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Maczki” w Olszynach uroczyście świętowali zakończenie roku szkolnego przedszkolaków oraz Dzień Ojca.
 • 25 maja 2018 Dzień Matki w przedszkolu

  Z okazji Dnia Matki wychowankowie Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Maczki” w Olszynach przygotowali pod opieką swoich Pań: Natalii Florek, Anny Kusek, Lucyny Trzaskowskiej i Pauliny Wietechy wspaniałe przedstawienie.
 • 26 stycznia 2018 Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

 • 14 października 2017 Jubileusz 5-lecia Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Maczki” w Olszynach

  W sobotę 14 października 2017 roku Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Maczki” w Olszynach obchodziło jubileusz 5-lecia istnienia. Z tej okazji w naszej sali gimnastycznej zorganizowano uroczyste spotkanie.