Wesołe Maczki

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Na jego przyjście dzieci czekają cały rok. Najpierw piszą listy z najpiękniejszymi prośbami, rysują wymarzone prezenty, przypominają rodzicom i nauczycielom o tym, jak bardzo są grzeczne, a potem z cichutko wyczekują na spotkanie.
W tym roku 6 grudnia twarze naszych Wesołych Maczków rozjaśniły uśmiechy w chwili, w której dzieci usłyszały tajemnicze pukanie do okna. Wtedy stało się jasne, że cierpliwe oczekiwanie zostanie nagrodzone właśnie przez Mikołaja!
Szczęśliwe maluchy zaprezentowały niezwykłemu gościowi swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie. Występy musiały zachwycić ulubieńca dzieci, gdyż nagrodził je pięknymi prezentami. Św. Mikołaj przywiózł ze sobą także dużo uśmiechu i ciepłych słów.
Długo oczekiwana wizyta minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Mikołaj obiecał, że na pewno wróci do nas za rok. Dziękujemy wszystkim pomocnikom św. Mikołaja za przygotowanie atrakcji dla dzieci.


Zakończenie roku i Dzień Ojca w przedszkolu

22 czerwca 2018 roku wychowankowie Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Maczki” w Olszynach uroczyście świętowali zakończenie roku szkolnego przedszkolaków oraz Dzień Ojca. Młodzi aktorzy przedstawili przybyłym na to wydarzenie Gościom wspaniały program artystyczny, który przygotowali z pomocą swoich Pań: Natalii Florek, Anny Kusek i Pauliny Wietechy. Dekorację wykonała Pani Ewa Baca. Przedszkolacy raz jeszcze udowodnili, że posiadają liczne talenty: aktorskie, taneczne i wokalne. Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, które z wielkim zapałem prezentowały zdobyte w trakcie tego roku wiadomości i umiejętności. Piękne życzenia dla Tatusiów, upominki, kwiaty, podziękowania i słodki poczęstunek wprawiły wszystkich w pogodny nastrój. Wesołe Maczki otrzymały za swoje osiągnięcia dyplomy i nagrody rzeczowe. Kilka słów do zebranych skierował także Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszynach i Prezes Stowarzyszenia im. Ks. Lucjana Morawskiego - Pan Krzysztof Samborski. Podsumował pracę Przedszkola, pogratulował swoim podopiecznym licznych sukcesów i udanego występu oraz dołączył się do życzeń dla Tatusiów. My również składamy Tatusiom naszych wychowanków serdeczne życzenia z okazji ich święta. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomagali nam w osiąganiu sukcesów oraz wspierali nas w realizacji zamierzeń i celów. Życzymy słonecznych, bezpiecznych wakacji i wielu niezapomnianych przygód.


Dzień Matki w przedszkolu

Z okazji Dnia Matki wychowankowie Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Maczki” w Olszynach przygotowali pod opieką swoich Pań: Natalii Florek, Anny Kusek, Lucyny Trzaskowskiej i Pauliny Wietechy wspaniałe przedstawienie. 25 maja 2018 roku dumni Rodzice mogli zobaczyć na pięknie udekorowanej scenie cudownych aktorów przebranych m.in. za wesołe krasnoludki i zabawne zwierzątka. Dzieci wiedzą doskonale, jak wiele miłości otrzymują każdego dnia w rodzinnym domu, dlatego też z przejęciem recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, właśnie dla swoich kochanych Mam. Wychowawczynie naszych maluszków złożyły im natomiast serdeczne życzenia, do których dołączył się także Prezes Stowarzyszenia im. Ks. Lucjana Morawskiego i Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszynach – Pan Krzysztof Samborski. Choć uroczyste spotkanie miało miejsce w przededniu święta Mam, nie zabrakło też życzeń dla wszystkich Tatusiów. Występy dzieci przypadły widowni do gustu, a mali aktorzy, oprócz gromkich braw, usłyszeli wiele czułych słów. Uśmiechy, spojrzenia pełne uznania, kolorowe stroje i wspaniałe dekoracje wprowadziły niepowtarzalną atmosferę. Na koniec na wszystkich aktorów i gości czekał słodki poczęstunek, przygotowany przez Panią Barbarę Nadolnik. Był to doskonały moment na dzielenie się wrażeniami i oglądanie upominków, które dzieci wykonały dla swoich bliskich specjalnie na tę okazję. Razem z naszymi maluchami życzymy wszystkim Rodzicom zdrowia i spełnienia marzeń!

 • 21 grudnia 2018 Wigilia szkolna

 • 6 grudnia 2018 Spotkanie z Mikołajem

 • 23 listopada 2018 Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Wesołe zabawy w towarzystwie pluszowych przytulanek.
 • 28 września 2018 Festyn Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  28 września 2018 r. uczniowie klasy I oraz oddziału „0” wraz z wychowawcami P. Joanną Kozioł i P. Lucyną Trzaskowską uczestniczyli w XII Festynie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”, zorganizowanym przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie.
 • 17 września 2018 Piknik z okazji nadania imienia Generała Stanisława Maczka Szkole Podstawowej w Olszynach

  17 września 2018 roku cała społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Olszynach wspólnie świętowała nadanie imienia Generała Stanisława Maczka Szkole Podstawowej.
 • 22 czerwca 2018 Zakończenie roku i Dzień Ojca w przedszkolu

  22 czerwca 2018 roku wychowankowie Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Maczki” w Olszynach uroczyście świętowali zakończenie roku szkolnego przedszkolaków oraz Dzień Ojca.
 • 25 maja 2018 Dzień Matki w przedszkolu

  Z okazji Dnia Matki wychowankowie Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Maczki” w Olszynach przygotowali pod opieką swoich Pań: Natalii Florek, Anny Kusek, Lucyny Trzaskowskiej i Pauliny Wietechy wspaniałe przedstawienie.
 • 26 stycznia 2018 Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

 • 14 października 2017 Jubileusz 5-lecia Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Maczki” w Olszynach

  W sobotę 14 października 2017 roku Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Maczki” w Olszynach obchodziło jubileusz 5-lecia istnienia. Z tej okazji w naszej sali gimnastycznej zorganizowano uroczyste spotkanie.