Lekturowe ciekawostki: Motywy w powieści “W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza

Wiosenna przerwa świąteczna z książką
31/03/2021
OBOWIĄZUJĄCE OBOSTRZENIA PRZEDŁUŻONE DO 18.04.21 r.
11/04/2021

Lekturowe ciekawostki: Motywy w powieści “W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza

Powieść Henryka Sienkiewicza pt. “W pustyni i w puszczy” zawiera wiele ciekawych motywów. Podczas czytania lektury warto zwrócić uwagę nie tylko na zmiany, które dokonują się w głównym bohaterze – Stasiu Tarkowskim. Bogactwo motywów zawartych w tej historii wzbogaca ją i zachęca czytelników do wielu przemyśleń.

Dzięki powieściom przygodowym możliwe jest przeżycie niezwykłych wydarzeń bez wychodzenia z domu. Przygody Stasia i Nel pozwalają nam także lepiej zrozumieć wartość elementów naszej codzienności, które uważamy za zwyczajne i nie dostrzegamy ich wagi.

Czy zastanawiamy się często nad wartością domu rodzinnego?

Czy doceniamy to, że jesteśmy bezpieczni?

Czy pamiętamy o tym, by nie przechwalać się niepotrzebnie, szanować innych i dbać o nich dostatecznie?

Czy doceniamy i szanujemy nasze zdrowie?

Dla dociekliwych serwis Wolne Lektury przygotował specjalne zestawienie motywów występujących w powieści. Każdy z nich zilustrowany jest odpowiednim cytatem z książki. Biblioteka szkolna zachęca do lektury 🙂

MOTYWY W POWIEŚCI “W PUSTYNI I W PUSZCZY” HENRYKA SIENKIEWICZA

(m kub)