ŚWIĄTECZNE ODLICZANE – NIETYPOWA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
21/12/2023
ŚWIĄTECZNY CZAS W NASZEJ SZKOLE
24/12/2023
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
21/12/2023
ŚWIĄTECZNY CZAS W NASZEJ SZKOLE
24/12/2023
Pokaż wszystkie

ŚWIĄTECZNE ODLICZANE – NIETYPOWA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO

W ramach akcji Samorządu Uczniowskiego „Świąteczne odliczanie” uczniowie klas 5 i 6 naszego Zespołu wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Delektując się ciepłą herbatką i pachnącymi pierniczkami, poznawali piękno utworów o tematyce zimowej i świątecznej. Z pomocą polonistki Pani Lucyny Wojtas na ten dzień uczniowie wybrali baśnie H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami” oraz „Królowa Śniegu”. W ten sposób doskonalili umiejętność pięknego głośnego czytania i utrwalali wiedzę na temat baśni. Wybrane utwory wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój i pozwoliły poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie lekcji uczniowie zgodnie stwierdzili, że czytanie może być prawdziwą przyjemnością!

(lw)

Fot. L. Wojtas